Реферат На Тему Микола Гоголь І Україна

  • 18 Comments!
Реферат На Тему Микола Гоголь І Україна Average ratng: 8,5/10 8611votes

Біографія Хто такий чорт Хлєстаков Розгляд “Ревізора” Чичиков Сенс життя Чичиков Мертві душі Література Біографія. Микола Гоголь гаряче народився Сорочинцях, в Україні, і зростав у рідному заміському маєтку. Реферат на тему: Образ Чичикова.

Реферат На Тему Микола Гоголь І Україна

Дніпродзержинський державний технічний Університет Реферат на тему: «Гоголь і Україна» Виконала: Студентка групи ТНР-11-1д Гапонюк Анжела Вікторівна Перевірила: к. Ткаченко Мистецтво Слова Читати Онлайн. і.н., доцент Лебедєва Анна Олександрівна Дніпродзержинськ – 2011 Микола Гоголь і Україна План: • Вступ. • Микола Гоголь і Україна. • Гоголь, якому не поталанило. • «Українськість» Гоголя: реальне та уявне. • Дві правди митця. • Роздвоєність душі.

• «Проблеми української релігійної свідомості»* Гоголь • Висновок. • Список використаної літератури. Вступ 1 квітня цього року виповнюється 200 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. Майже за рік перед тим наші гуманітарні міністерства розіслали цидули на місця, зобов'язавши люд посполитий проводити різноманітні заходи до ювілею - конференції, вечори, читання і т.д. і т.п. При цьому, здається, ніхто не замислювався, а чи потрібне нам таке широке (і, зрештою, дилетантське) відзначення цього 200-річчя. Принагідно хочу нагадати, що цього року виповнюється така ж кругла дата від дня народження Юліуша Словацького - польського письменника, не менш відомого, ніж Гоголь.

Котрий, як і Микола Васильович, народився в Україні, мав українські корені, добре знав українські традиції й не раз у своїх творах звертався до української проблематики, зокрема, створив позитивний образ Івана Мазепи в польській літературі. Однак державні мужі й не збираються широко відзначати ювілей Словацького. Ситуація зі святкуванням цих ювілеїв чудово демонструє ціну євроінтеграційних намірів наших чиновників. Адже Гоголь - автор, «зачарований» на Схід, Росію. Тоді як Словацький - людина західноєвропейської культури та освіти.

Народився 20 березня (1 квітня за новим стилем) 1809 року в селі Великі Сорочинці (зараз Миргородський район Полтавської області, Україна). Батько, Василь Афанасійович Гоголь, був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя. Згодом знаменитий нащадок оспівав його в образі Тараса Бульби. Мати Гоголя, Марія Іванівна (1791-1868), уроджена Косяровська, видана заміж 1805 року у віці чотирнадцяти років.

Наречений був удвічі старший за неї. Крім Миколи, в сім'ї було ще одинадцять дітей, з яких залишилися жити лише старший син Микола і три сестри. Коли після пологів померли перших двоє, Василь і Марія вже при надії переїхали до Сорочинців, де проживав відомий на всю околицю доктор М. У маєтку Трохимовського і народився хлопчик, якого назвали Миколою. Життя Гоголя вивчали: Євген Сверстюк, Голубенко Петро, Катерина Константинова, Рената Смирнова, М.Томенко, О.В.Мухін, Голубенко Петро. Гоголь і Україна ГОГОЛЬ, ЯКОМУ НЕ ПОТАЛАНИЛО Облишмо високу політику та наш «європейський вибір», повернімося до Гоголя та його ювілею. Чи подумали наші гуманітарні чиновники, як ми маємо інтерпретувати життя і творчість цього письменника в контексті нинішніх реалій?

Бо той «інтелектуальний багаж», який маємо, припав пилом ще з радянських часів. За роки незалежності з Гоголем у нас якось «не склалося». З одного боку, маємо примітивні передноворічні мюзикли за мотивами «Ночи перед рождеством» та «Сорочинской ярмарки», котрі не лише далекі від розуміння творчості Гоголя, а й кепкують з українців. З іншого - бачимо не менш примітивне представлення Гоголя «нашим» українським письменником.

Звідси україномовні переклади творів Гоголя, нібито наукові дослідження про його українськість. Зараз нас чекає соціальна реклама на телебаченні «Гоголь про Україну», випуск пятигривневої монетки з ликом Миколи Васильовича у сорочці-вишиванці (нове слово в іконографії письменника!), спорудження пам'ятничків класику та його персонажам тощо. Словом, грядуть ювілейні заходи, хтось на цьому добре підзаробить, хтось відмиє гроші. А міг би ювілей Гоголя, тим більше в контексті нинішньої абсурдної політичної ситуації, стати приводом для серйозної розмови - про те, хто ми, в чому наші слабкості й переваги, зрештою, що робити й куди йти.